KIEMELT HÍR
A tavalyi év legjobbjai
A Teniszbálon újra díjazták az Amatőröket is

Az Intercontinental szállóban tartott nagyszabású eseményen a hagyományoknak megfelelően elismerésben részesültek az évvégi ranglistavezetők. A hölgyeknél Balta Rózsa mindkét kategóriában az első helyen áll, a férfiaknál egyéniben Klimasevszky András, párosban Szabó Zoltán vitte haza a trófeát.

Trónfosztás a férfiaknál, magabiztosság a nőknél
Múlt hétvégén a Park Teniszklubban lezajlott a szezon első fedettpályás MTSZ Amatőr versenye

Amint azt a nyári versenyek és az őszi CSB forduló után látni lehetett, a téli szezonra az indulási feltételek újabb módosítást igényeltek. Ezek nem nagymértékű változások, de alkalmazásukkal egyre objektívabb, egyértelműbb és életszerűbb lesz az amatőr versenyzés feltételrendszere. A férfiak az Amatőr kategóriában 64-es táblával indultak és a hétvége legnagyobb kérdése az volt, hogy Nyírő Richard meg tudja-e őrizni előnyét, vagy Klimasevszky Andris táncol ranglista elsőként a január 28-i Teniszbálon? Ennek eldöntéséiig azért volt számos izgalmas mérkőzés….. Rögtön a második körben két nem papírforma győzelem is született, Tímár Dini kikapott Veres Istvántól (9/6), Keil Bálint Serák Gábortól (9/2). Azért el kell mondani, hogy mindketten nagyszerű játékosok, alacsonyabb ranglista besorolásuk ritkább versenyzésüknek tudható be. A 16 között túl nagy meglepetések nem születtek, Wolff Rolinak sikerült túllépnie Őri Ádámon (9/5), Serák Gábort pedig szoros küzdelemben legyőzte a meglepetésember Lukácsi Máté(9/8). A nyolcaddöntőben zseniális meccsek következtek. Az addigi ranglistavezető Nyírő Ricsi kikapott Kováts Zsolttól( 9/7), Szabó Zoli Wolff Rolandtól (9/6), A Fábián Ákos, Lukácsi Máté találkozót csak a tiebreak döntötte el és megkezdődött a „minden rendező félelme” Nyitrai Balázs-Klimasevszky András összecsapás is. Tavaly ők játszottak már egy három és félórás meccset, és ennek szellemében folytatták a játékot, az első három gém közel hatvan percig tartott! Itt azonban Balázs elvesztette türelmét, megpróbált gyorsítani, de ez most nem bizonyult jó taktikának, Andris bírta az iramot és rettentő stabilan játszott, 9/0-ra nyert. A döntőben Kováts Zsolt ellen is parádésan játszott, mindent elért, okosan helyezett és győzött! A Szabadidős kategóriában a hét, korosztály szerinti csoport nyertese és a legjobb második került a nyolcas táblára, ahol a későbbi döntős Veres István előbb Békássy Koppányt, majd Fazekas Danit, Győrbíró-Szabó Dani Horváth Petit és Damir Leticát búcsúztatta. Kettejük összecsapása Dani győzelmét hozta, aki most indult először ebben a sorozatban. Nagyon izgalmasnak ígérkezett a férfi páros kategóriája is, mely a ranglistaelsőségről (is) szólt. Bár a csoportokból a kiemeltek viszonylag simán jutottak tovább, a kieséses rész hatalmas küzdelmeket hozott. A Wolff-Nyitrai és a Tímár-Szűcs kettőst a Szabó-Fábián páros győzte le, a másik ágon a Kováts-Juhász duó először a Serák-Őri, majd a Nyírő-Keil pároson lépett túl, ezzel Zsolt mindkét kategóriában döntőbe jutott. Sőt! Bár az egyéniben az ezüst érem jutott neki, párosban Juhász Pistivel az oldalán megszerezte a kupát is. A nagyon örvendetes női versenyzői létszám megnövekedésének köszönhetően a lányok is mindkét nap versenyeztek. A csoportmérkőzéseken Pintér Nóra szereplésétől eltekintve nagy meglepetések nem születtek. Őt most először köszönthettük itt és egy nagyon szimpatikus versenyzőnek ismertük meg, aki az elődöntőben a későbbi győztes Balta Rózsát is megszorongatta. A másik ágon Őrsi Anikó jutott a döntőbe, akit Rózsa papírformaszerűen győzött le. A csajok páros versenye – köszönhetően a szabálymódosításoknak is – izgalmasabbra kerekedett, mely már a csoportelsőség megszerzéséért vívott küzdelmek során sem volt egyértelmű. A nagy hármas küzdelméből végül a Magyar Ági- Bruckner Judit alkotta kettős került ki győztesen, legyőzve a Streleczky Erika- Misalek Kata és a Balta Rózsa – Hámori Zsuzsa párost is. Ez volt az idei utolsó MTSZ-Wilson Amatőr GP forduló, gratulálunk minden játékosnak, találkozunk januárban!

A Fedettpályás szezonban az alábbi időpontoban lesznek Budapesten MTSZ-Wilson Amatőr GP versenyek. november 26-27. január 21-22. március 25-26. Várunk Mindenkit sok szeretettel!

»
A harmadik idei fedettpályás MTSZ-Wilson Amatőr GP újra nagyon érdekes mérkőzéseket hozott, lesz miről beszélnünk az áprilisi versenyig. »